Z nasion których owoców można zrobić peeling?

Z nasion których owoców można zrobić peeling?

Nasiona owoców są często używane jako składniki peelingów do skóry. Wiele z tych owoców ma naturalne antyoksydanty, co czyni je korzystnymi dla skóry. Można je zmielić na drobny proszek lub wykorzystać jako zamiennik polietylenowych mikrogranulek. Można je również wykorzystać do kontrolowania granulometrii peelingów, czyniąc je łagodniejszymi lub bardziej ściernymi.

Marchew

Aby zrobić peeling, możesz dodać któryś z tych owoców do bazy z oleju kokosowego i cukru. Możesz również dodać do peelingu świeżo wyciśnięte cytrusy. Im więcej cytrusów użyjesz, tym lepiej. Jeśli nie masz cytrusów, możesz zdecydować się na użycie bazy cukrowej zamiast nich.

Cytryny to kolejne łatwe do wykorzystania owoce do zrobienia peelingu. Sok z cytryny zmieszany z łyżeczką cukru i kilkoma łyżkami miodu stworzy doskonały peeling. Aby użyć peelingu, wymieszaj składniki razem i użyj okrężnych ruchów, aby wyszorować twarz. Ten peeling pomoże rozjaśnić ciemne plamy i nawilży Twoją skórę.

Papaja

Owocowy peeling może być dobrym sposobem na pozbycie się martwych komórek skóry i poprawę jej wyglądu. Peeling owocowy można wykonać poprzez zmieszanie różnych owoców z odrobiną oleju kokosowego i dodanie go do mieszanki. Istnieje wiele różnych owoców i warzyw, które można wykorzystać do wykonania tego peelingu.

Pomarańcze zawierają dużo witaminy C, która może sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej miękka i mniej pomarszczona. Są również bogate w przeciwutleniacze, które mogą pomóc poprawić teksturę starzejącej się skóry i promować produkcję nowych komórek. Innym owocem, który jest bogaty w witaminę C jest papaja. Papaja zawiera specjalny enzym zwany papainą, który może pomóc usunąć zanieczyszczenia na skórze.

Mango

Mango są dobrym źródłem witamin A i C, które pomagają organizmowi utrzymać zdrowy układ odpornościowy. Zawierają również alfa hydroksykwasy, które działają jak chemiczny środek złuszczający, usuwając suchą, matową skórę. Sama pestka mango jest naturalnym środkiem nawilżającym, a miąższ dodaje genialnego blasku. Możesz również użyć ekstraktu ze skóry, aby leczyć ciemne plamy i nierówny koloryt skóry.

Pestki są bogate w witaminę A i można je dodać do peelingu. Dzięki temu zmyjesz martwe komórki skóry i odsłonisz piękny blask. Możesz powtarzać ten peeling dwa razy w tygodniu, aby uzyskać świecącą cerę.

Skórka pomarańczowa

Skórka pomarańczowa jest doskonałym dezodorantem. Posypać go na ubrania, buty, szafki i więcej, aby zwalczyć nieprzyjemne zapachy. Jeśli nie chcesz używać świeżej skórki pomarańczowej, zmiel suszoną skórkę pomarańczową i umieść ją w muślinowej torebce lub małej kopercie. Zapach zniknie, a Twój dom będzie pachniał świeżością.

Możesz wykorzystać skórki pomarańczy do zrobienia peelingu dla swojej skóry. Skórki pomarańczy to świetne naturalne gąbki, a ich olejki działają jak świetny odtłuszczacz. Można je również wykorzystać do polerowania metalowych powierzchni. A biała część skórki pomarańczy jest idealna do polerowania matowych drewnianych mebli.

Ananas

Do robienia peelingów można wykorzystać owoce, które mają dużą zawartość witaminy-C. Owoce te mają właściwości antyoksydacyjne, które pomagają naprawić uszkodzoną skórę i promują wzrost nowych komórek. Mają również przyjemny zapach. W zależności od rodzaju użytych owoców, peeling może zawierać wszystkie lub niektóre z nich.

Cytryna to doskonały owoc cytrusowy, który można dodać do peelingu. Cytryny, limonki, pomarańcze i grejpfruty dobrze współgrają z bazą olejku kokosowego. Jeśli masz dostęp do świeżo wyciśniętych cytrusów, użyj ich, aby wzmocnić zapach swojego peelingu. W zależności od ilości cytryny lub limonki, być może będziesz musiała dodać mniej lub więcej, aby uzyskać pożądany zapach.

Brzoskwinia

Owoce to wspaniałe składniki do tworzenia peelingów. Istnieje tak wiele odmian owoców, których możesz użyć. Niezależnie od tego, czy robisz wersję organiczną, czy używasz komercyjnego peelingu, na pewno znajdziesz taki, który będzie świetnie pachniał i będzie dobry dla Twojej skóry. Peeling owocowy pomoże również zapobiec pojawieniu się zaskórników.

Cytryny to jedne z najpopularniejszych owoców, które można wykorzystać do wykonania peelingu. Peeling cytrynowy łączy w sobie cukier i sok z cytryny i powinien być stosowany przy użyciu okrężnych ruchów. Cytryny są szczególnie pomocne w leczeniu ciemnych plam i odżywianiu skóry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *