Terapia światłem LED – jak pomaga?

Terapia światłem LED - jak pomaga?

Terapia światłem LED może być stosowana w leczeniu trądziku lub problemów skórnych. Pomaga zmniejszyć stan zapalny, zaczerwienienie i obrzęk. Zabieg ten jest również świetny do regulacji mikrobiomu skóry, co jest korzystne w leczeniu trądziku. Zabieg jest szybki, wygodny i niedrogi. Światło składa się z różnych długości fal, które są korzystne dla skóry.

Czerwone światło zmniejsza zaczerwienienia

Terapia światłem LED zmniejsza zaczerwienienia i plamy poprzez aktywację biochemicznego procesu uzdrawiania skóry. Jest bezbolesna i relaksująca. Może być stosowana na każdym rodzaju skóry. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do terapii LED, w tym ciąża, epilepsja, fotoalergie i niektóre leki. Nie jest również zalecana dla pacjentów, którzy obecnie otrzymują zastrzyki kortyzonu lub sterydy.

Czerwone diody LED stymulują produkcję kolagenu poprzez pobudzenie fibroblastów w skórze. Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej i pomaga skórze w jej naprawie. Ponadto uważa się, że czerwone światło odwraca oznaki fotostarzenia skóry, a nawet może przywrócić włosy osobom cierpiącym na łysienie androgenowe. Należy jednak zauważyć, że korzyści te nie są trwałe. W krótkim okresie czasu, terapia czerwonym światłem LED może jednak pomóc złagodzić dyskomfort związany z zaczerwienieniem i plamami.

Terapia czerwonym światłem jest bezpieczna dla skóry i może szybko wyeliminować zaczerwienienia i plamy, a także promować produkcję kolagenu. Należy jednak pamiętać, że niektóre osoby mogą być wrażliwe na światło, co powoduje konieczność noszenia okularów ochronnych. Dlatego przed zastosowaniem terapii światłem LED najlepiej jest skonsultować się z lekarzem specjalistą. Należy jednak pamiętać, że zaczerwienienie lub plamy po zabiegu terapii światłem LED są tymczasowe i znikną po kilku godzinach.

Terapia światłem LED ma szereg potencjalnych zastosowań w leczeniu różnych stanów chorobowych, w tym raka skóry i trądziku. Poza redukcją zaczerwienienia, terapia światłem LED zmniejsza również tłustość i redukuje oznaki starzenia się skóry. Niezależnie od tego, czy stosuje się ją na twarz czy na dłonie, pomaga ona oczyścić i złuszczyć skórę oraz poprawić krążenie.

Żółte światło zmniejsza obrzęki

Terapia światłem LED jest metodą leczenia różnych stanów chorobowych. Działa poprzez zwiększenie mikrokrążenia i zmniejszenie stanu zapalnego poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Długość fali niebieskiej i czerwonej przenika przez naskórek, natomiast długość fali bliskiej podczerwieni przenika do najgłębszych warstw. Ten rodzaj światła pomaga również w przypadku bólu i stanów zapalnych.

Terapia światłem LED o niskiej intensywności przynosi wiele korzyści. Na przykład, zwiększa neowaskularyzację i angiogenezę, które są kluczowe dla leczenia skóry, nerwów i ścięgien. Dodatkowo, zwiększa potencjał błon mitochondrialnych. Światło przenika przez naskórek skóry, dzięki czemu jest absorbowane przez obwodowe zakończenia nerwowe. Nerwy te odpowiedzialne są za przekształcanie szkodliwych bodźców w potencjały czynnościowe.

Ponadto terapia czerwonym światłem LED pobudza układ odpornościowy poprzez wyzwalanie uwalniania melatoniny i tlenku azotu. Cząsteczki te są niezbędne do produkcji energii w organizmie i znajdują się w każdej żywej istocie. Dlatego też terapia światłem LED poprawia funkcjonalność i naprawę komórek, przyspieszając tym samym proces leczenia.

Terapia światłem LED jest nieinwazyjna i jest bezpieczna. Światło przenika przez warstwy skóry i stymuluje wzrost nowych komórek. Ma wiele korzyści, a naukowcy z NASA używali jej nawet do leczenia astronautów. Jest również stosowany przez dermatologów i może być łączony z innymi zabiegami. Zabieg ten jest również stosowany w gabinetach dermatologicznych w przypadku szorstkiej skóry, trądziku i skóry przedrakowej.

Zapalenie jest główną przyczyną przewlekłych schorzeń i może prowadzić do bólu. Stosowanie terapii czerwonym światłem LED zmniejsza obrzęk i może pomóc w leczeniu urazów. Wspiera również siłę mięśni i kości.

Zielone światło zmniejsza stan zapalny

Terapia zielonym światłem ma wiele korzyści. Zmniejsza stan zapalny w skórze i pomaga złagodzić ból i sztywność mięśni. Poprawia również gojenie się ran, a jego zdolność do stymulowania wzrostu komórek jest korzystna w przypadku takich schorzeń jak reumatyzm i zapalenie stawów. Zmniejsza również ból i stan zapalny, co czyni ją dobrym wyborem w leczeniu przewlekłego bólu.

Naukowcy z University of Arizona zapisali 29 pacjentów z migreną, z których siedmiu miało migrenę epizodyczną, a 22 miało migrenę przewlekłą. Zastosowali oni jednokierunkowy projekt badania krzyżowego, w którym leczyli pacjentów zielonym lub białym światłem LED przez okres 10 tygodni. Pacjenci mogli kontynuować dotychczasową terapię, jeśli ją preferowali. Pacjenci wypełniali ankiety w celu oceny wyników leczenia.

W ostatnim badaniu stwierdzono, że pulsacyjne światło LED może wpływać na procesy regeneracyjne HUVEC. Zwiększało ono proliferację komórek zarówno w grupie leczonej światłem zielonym, jak i czerwonym, a zmniejszało proliferację w grupie leczonej światłem niebieskim. Z kolei światło niebieskie zmniejszało aktywność metaboliczną, ale nie miało istotnego wpływu.

Światło zielone stosowane w terapii światłem LED ma działanie przeciwzapalne na skórę. Stymuluje również produkcję kolagenu, który pomaga w gojeniu się ran. Zwiększa również poziom energii, zmniejsza ból i wspiera ogólny stan zdrowia. Zielone światło może być również stosowane do leczenia przebarwień skóry wokół oczu i piersi, a także plam słonecznych. Jego działanie przeciwzapalne sprawia, że jest ono również skuteczne w przypadku przewlekłego bólu.

Światło jest podawane w warunkach klinicznych lub w domu. Może być stosowane przez maskę lub różdżkę. Leczenie może trwać kilka minut. Może być stosowane kilka razy dziennie.

Koszt terapii światłem LED vs istniejące zabiegi

Urządzenia do skóry LED mogą być drogie. Niektóre kosztują 50 dolarów za sesję, podczas gdy inne mogą kosztować nawet 300 dolarów za sesję. W zależności od rodzaju problemu skórnego, który chcemy rozwiązać, może być konieczne przeprowadzenie wielu sesji lub okresowych zabiegów pielęgnacyjnych. Urządzenia LED do skóry są zwykle stosowane na twarzy przez kilka minut. Można je jednak stosować również na innych częściach ciała. Oprócz twarzy, zabiegi LED nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Urządzenia do terapii światłem LED są podobne do analogowych masek do twarzy, ale oferują różne poziomy intensywności, długości fal świetlnych i czasu leczenia. Droższe modele są wykonane z materiałów wyższej jakości i oferują więcej możliwości dostosowania, co może być warte dodatkowych kosztów. Urządzenia LED mogą być stosowane w domu jako uzupełnienie innych zabiegów, takich jak leki na trądzik i kremy do twarzy.

Oprócz poprawy kolorytu skóry, urządzenia do terapii światłem LED mogą poprawić stan takich schorzeń jak łuszczyca i trądzik. Nie należy jednak oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Osiągnięcie pożądanych rezultatów może zająć tygodnie lub miesiące. Jeśli chcesz zobaczyć najbardziej dramatyczne wyniki, możesz potrzebować sesji uzupełniających.

Chociaż terapia LED nie jest nowoczesnym cudem, zyskała na popularności i jest obecnie stosowana jako terapia wspomagająca przy uszkodzeniach słonecznych, trądziku i innych chorobach skóry. Urządzenia LED mogą być stosowane w celu zmniejszenia oznak starzenia, zmniejszenia bólu, poprawy gojenia i pomocy w szybszym gojeniu się skóry.

Jednak nadal istnieje wiele niewiadomych na temat terapii światłem LED. W związku z tym ważne jest, aby dokładnie ocenić ryzyko i korzyści przed podjęciem decyzji o jej wypróbowaniu. Na przykład, jeśli zawiera ona promienie UV, może spowodować oparzenia. Należy również skonsultować się z onkologiem przed rozpoczęciem terapii lub wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w dotychczasowym leczeniu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *