Terapia czerwonym światłem – jak się przygotować?

Jak często należy powtarzać terapię światłem LED?

Nie ma potrzeby poświęcania dużej ilości czasu na przygotowanie się do terapii czerwonym światłem. Najważniejszym szczegółem, na którym należy się skupić jest oczyszczenie skóry. Pomoże to czerwonemu światłu wniknąć głębiej w skórę. Złuszczanie usunie również wszelkie substancje, które mogą zatykać skórę lub tworzyć bariery między światłem a skórą.

Wybór dostawcy usług medycznych

Terapia czerwonym światłem jest obiecującą opcją leczenia, która może pomóc w zarządzaniu bólem. Istnieją jednak pewne obawy, których należy być świadomym przy wyborze dostawcy usług medycznych. Jedną z nich jest to, czy terapia światłem czerwonym będzie wchodzić w interakcje z obecnie stosowanymi lekami. Może to być dużym problemem dla osób, które są wrażliwe na światło lub które cierpią na takie schorzenia jak choroba dwubiegunowa lub migreny. Dlatego najlepiej jest zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii.

Na szczęście RLT staje się coraz bardziej popularny, ponieważ ma wiele korzyści. Oprócz tego, że jest świetnym sposobem na zmniejszenie bólu, może również pomóc spowolnić widoczne oznaki starzenia. Chociaż terapia światłem czerwonym nie jest lekarstwem dla wszystkich, może przynieść wiele różnych korzyści, w tym złagodzić stan zapalny i wzmocnić odmłodzenie skóry.

Przygotowanie skóry

W ramach przygotowań do terapii czerwonym światłem, najlepiej jest dokładnie umyć skórę przed sesją. Złuszczanie pomaga światłu głębiej wniknąć w skórę. Przed rozpoczęciem zabiegu upewnij się, że usunęłaś z twarzy i szyi wszelki makijaż i środki nawilżające. Jeśli tego nie zrobisz, możesz doświadczyć podrażnienia i nadmiernej suchości.

Upewnij się, że przed rozpoczęciem terapii światłem czerwonym nie stosujesz na skórę żadnych produktów pielęgnacyjnych z retinolem lub innymi składnikami aktywowanymi światłem. Dotyczy to podkładów, filtrów przeciwsłonecznych i makijażu. Upewnij się, że dokładnie umyłeś twarz i że zastosowałeś serum z witaminą C oraz krem nawilżający. Wchłonięcie serum w skórę powinno zająć około dwóch do trzech minut.

Wybór urządzenia

Wybór urządzenia do terapii światłem czerwonym jest ważny z wielu powodów. Należy upewnić się, że długość fali wynosi od 600 do 900 nanometrów, aby uzyskać maksymalne korzyści. Chcesz również, aby urządzenie było łatwe w użyciu. Terapia czerwonym światłem jest kumulatywna, co oznacza, że wymaga wielu zabiegów. Intensywność światła wytwarzanego przez urządzenie domowe będzie mniejsza niż w przypadku urządzeń klasy medycznej, ale nadal może być skuteczna.

Ważnym czynnikiem jest gęstość mocy urządzenia do terapii światłem czerwonym. Urządzenie o większej mocy zapewni więcej światła i będzie miało dłuższy czas działania. Z drugiej strony, urządzenie o niższej mocy zapewni jedynie łagodne korzyści i będzie wymagało dłuższych sesji. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wielkość obszaru leczenia. Urządzenie o niższej mocy jest złym wyborem w przypadku leczenia niewielkiego obszaru.

Częstotliwość leczenia

Terapia światłem czerwonym to zabieg medyczny, który wykorzystuje czerwone światło do leczenia problemów skórnych. Chociaż częstotliwość leczenia zależy od stanu, może być stosowana do zmniejszenia wyglądu zmarszczek i drobnych linii. Niektórzy pacjenci mogą potrzebować częstych sesji, podczas gdy inni mogą potrzebować tylko jednej sesji raz w miesiącu. Zazwyczaj ludzie powinni stosować zabieg przez co najmniej 15 minut raz lub dwa razy w tygodniu.

Badania wykazały, że terapia światłem czerwonym może zmniejszyć stan zapalny i zredukować ilość oleju i bakterii na skórze. Jest to szczególnie korzystne dla osób z łagodnym lub umiarkowanym trądzikiem. Jest również skuteczna w leczeniu zarówno męskiego, jak i żeńskiego wzorca utraty włosów. Należy jednak pamiętać, że terapia czerwonym światłem nie jest odpowiednia dla wszystkich i najlepiej stosować ją we wcześniejszych stadiach wypadania włosów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *