Światło czerwone a terapia światłem LED – jakie są różnice?

Światło czerwone a terapia światłem LED - jakie są różnice?

Czerwone światło i terapia światłem LED to dwa różne rodzaje terapii światłem. Diody LED są nowsze i bardziej powszechne niż lasery, które są znacznie droższe i mniej dostępne dla przeciętnego konsumenta. Lasery są droższe na miliwat i są dostępne tylko w uzdrowiskach, które mogą oferować zabiegi ze względu na posiadane już lasery.

Terapia światłem czerwonym

Terapia światłem czerwonym jest stosunkowo nową metodą leczenia chorób skóry. Wykorzystuje ona czerwone i NIR długości fal światła, aby skierować je na konkretne tkanki i komórki. Tradycyjne żarówki, które wykorzystują szeroki zakres widma, nie zapewniają takich samych korzyści. Z kolei diody LED zapewniają znacznie bardziej jednolite, ciągłe widmo światła.

Terapia czerwonym światłem jest podobna do treningu, który otrzymalibyśmy w spa, ale możemy z niej korzystać w domu w dowolnym czasie. Dostępne na rynku urządzenia do terapii światłem czerwonym posiadają wbudowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne wyłączanie i regulatory temperatury, co zmniejsza możliwość nieprawidłowego działania lub użycia. Urządzenia te są również łatwe w obsłudze i wymagają niewielkiej konserwacji.

Czerwone diody LED emitują światło o określonej długości fali, natomiast inne żarówki wytwarzają gamę kolorów. Dzięki temu urządzenie do terapii światłem czerwonym jest bardziej skuteczne w leczeniu chorób skóry. Należy jednak pamiętać, że czerwone diody LED są droższe od żarówek LED. Jeśli jesteś zainteresowany terapią światłem, upewnij się, że robisz swoje badania na obu typach. Będziesz chciał upewnić się, że otrzymujesz odpowiednie urządzenie dla swoich potrzeb. Terapia światłem LED

Terapia światłem LED

to domowa alternatywa dla zabiegów w gabinecie. Może być stosowany przez kilka minut dziennie, podczas siedzenia lub leżenia. Wykazano, że zmniejsza ilość wykwitów trądzikowych i wytwarza blask. Jednak leczenie nie jest trwałe i wymaga powtarzania zabiegów co kilka miesięcy.

Diody LED i terapia światłem czerwonym mają podobne zastosowania, ale różnią się pod względem kosztów. Diody LED są bardziej przystępne w produkcji i są mniej inwazyjne. Na przykład NASA zastosowała terapię czerwonym światłem w 1993 roku, powołując się na szybsze gojenie się skóry u astronautów. Sukces agencji kosmicznej zapoczątkował badania nad tym tematem dla ogółu społeczeństwa.

Stwierdzono, że terapia czerwonym światłem LED zmniejsza stan zapalny i stres oksydacyjny. Poprawia również mikrokrążenie, które doprowadza składniki odżywcze do obszaru leczenia i usuwa odpady. Ponadto terapia światłem czerwonym i niebieskim jest skuteczna zarówno w przypadku zmian przedrakowych, jak i agresywnego trądziku. Niektóre panele LED wykorzystują połączenie światła czerwonego i niebieskiego, aby stymulować komórki skóry i zwalczać bakterie.

Microneedling

Dwie metody terapii światłem różnią się długością fal, które emitują. Diody LED, które emitują światło w widmie czerwonym i bliskiej podczerwieni, są podobne do laserów, choć nie mają takiej samej precyzji. Wytwarzają one jednak więcej korzystnego światła, którego potrzebują pacjenci. Lasery mają tę zaletę, że są bardzo precyzyjne, ale diody LED mają dużo większą elastyczność. Mogą również przekształcić więcej energii w korzystne światło.

Przy porównywaniu terapii światłem czerwonym i LED najważniejszym parametrem jest gęstość mocy, czyli dżule. Miara ta przedstawia moc światła przechodzącego przez daną powierzchnię. Im wyższa liczba, tym wyższa gęstość energii. Większa gęstość dżuli oznacza skuteczniejszą terapię.

Urządzenia LED są najbardziej rozpowszechnionym typem urządzenia do terapii światłem. Wytwarzają one taką samą ilość światła czerwonego, ale różnią się gęstością mocy. Czerwona dioda LED emituje światło czerwone o określonej długości fali, natomiast inne urządzenia LED emitują spektrum różnych kolorów i są niewidoczne dla ludzkiego oka.

Laserowa terapia światłem

Wybierając pomiędzy laserową terapią światłem a terapią światłem LED, należy wziąć pod uwagę dwa ważne czynniki: moc i długość fali. Moc źródła światła może wpływać na jego zdolność do penetracji tkanek ciała. Ponieważ lasery mają wyższe poziomy mocy niż diody LED, mogą wnikać głębiej w tkanki.

Lasery są droższe i trudniej je stosować w życiu codziennym. Ponadto, urządzenia laserowe są bardzo drogie i trudne do znalezienia. Wiele uzdrowisk posiada już lasery, więc mogą one oferować zabiegi laserowe jako usługę dodatkową. Z kolei urządzenia LED są łatwo dostępne na rynku.

LED są znacznie tańsze i wygodniejsze w użyciu. Terapia światłem czerwonym, znana również jako fotobiomodulacja, została po raz pierwszy odkryta przez przypadek. W 1993 roku naukowcy z NASA zastosowali terapię czerwonym światłem do leczenia ran astronautów. Odkryli, że leczenie to pomogło skórze szybciej się zagoić. NASA ostatecznie wykorzystała tę technologię do leczenia chorób skóry, w tym raka skóry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *