Powiększanie piersi – sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie

Jeśli zastanawiasz się nad powiększeniem piersi, z pewnością jesteś ciekawa, czego możesz spodziewać się po zabiegu. Jakie implanty masz do wyboru? Na czym polega operacja biustu i jak długo trwa rekonwalescencja? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące chirurgii plastycznej piersi.

Dla kogo powiększanie piersi implantami?

Pierwszym krokiem przed zabiegiem powiększania piersi jest konsultacja z chirurgiem plastycznym. Celem wizyty jest rozwianie wszelkich obaw, wykluczenie przeciwwskazań oraz przedstawienie lekarzowi swoich oczekiwań. Podczas konsultacji chirurgicznej omawiane są: kształt, wielkość i rodzaj implantów oraz umiejscowienie nacięć.

Implanty piersiowe wszczepia się w celu:

  • powiększenia piersi, które są naturalnie małe,
  • przywrócenia rozmiaru i kształtu biustu po ciąży, karmieniu piersi lub odchudzaniu,
  • przywrócenia symetrii, gdy piersi są asymetryczne.

Powiększanie piersi to poważna operacja wykonywana w znieczuleniu ogólnym, dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu należy rozważyć wszelkie wady i zalety.

Na czym polega powiększanie biustu?

Implant piersi to proteza medyczna umieszczana wewnątrz piersi w celu powiększenia lub poprawienia kształtu. Istnieją dwa typy implantów: wypełnione żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. Oba materiały doskonale imitują naturalną tkankę piersi i są bezpieczne dla organizmu kobiety.

Pierwszym etapem powiększania piersi implantami jest wykonanie nacięć, których przebieg zależy od takich czynników, jak: rozmiar implantów, anatomia pacjenta, rodzaj implantu, preferencje pacjenta. Chirurg umieszcza implant na jeden z dwóch sposobów: pod lub nad mięsień piersiowy (pod gruczoł sutkowy). W niektórych przypadkach stosuje się metodę, która łączy oba te sposoby. Konieczne jest bardzo precyzyjne i dokładne wymierzenie przestrzeni, w której mają zostać umieszczone implanty, ponieważ to od tego zależy, końcowy efekt zabiegu. Na koniec chirurg zamyka nacięcia szwami warstwowymi. Bezpośrednio po operacji rany po zabiegu są bardzo widoczne, jednak z czasem zanikają, a dzięki ich umiejscowieniu w naturalnych zmarszczkach skóry, po całkowitym zagojeniu, stają się praktycznie niewidoczne.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie chirurgia plastyczna piersi zawsze wymaga odbycia rekonwalescencji. Kluczowe są pierwsze dwa tygodnie, podczas których pacjentka musi całkowicie się oszczędzać. W tym czasie powinna ustąpić opuchlizna i dolegliwości bólowe. Warto wziąć sobie wolne w pracy. Przez około miesiąc po operacji należy nosić specjalny biustonosz, który podtrzymuje piersi i zapewnia prawidłowe wymodelowanie biustu.

Powiększanie piersi tłuszczem – alternatywa dla implantów piersiowych

Powiększanie biustu własnym tłuszczem to zabieg, który warto rozważyć, jeśli zależy nam na poprawieniu kształtu i jędrności piersi, bez spektakularnej zmiany w ich rozmiarze. Zabieg polega na pobraniu odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej z obszarów, w których występuje jej nadmiar, np. z okolic brzucha. Przeszczep tkanki tłuszczowej odbywa się w sterylny sposób i w obwodzie zamkniętym, a odwirowanie go w strzykawce ze specjalnym filtrem powoduje, że tkanka tłuszczowa jest wysokiej jakości. Tak pobrany materiał wstrzykuje się bezpośrednio do piersi. Zabieg pozwala na ujędrnienie i subtelne powiększenie piersi. Podczas gdy implanty piersiowe mogą powiększyć biust o kilka rozmiarów, tkanka tłuszczowa zapewnia powiększenie o 1-2 rozmiary. Zaletą zabiegu jest brak blizn i znacznie krótszy okres rekonwalescencji. Rezultaty są długotrwałe, lecz krótsze niż w przypadku powiększania piersi implantami – utrzymują się przez kilka lat.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w WarszawiePodobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *