Peeling z sodą – charakterystyka i zastosowanie

Peeling z sodą - charakterystyka i zastosowanie

Soda oczyszczona jest częstym składnikiem peelingów, jest substancją silnie zasadową, co sprawia, że idealnie nadaje się do stosowania na skórę. Musisz jednak używać jej z ostrożnością. Może ona podrażnić skórę i ją odwodnić. Ponadto, może zlikwidować naturalne nawilżenie skóry, co może spowodować, że poczuje się ona sucha i niekomfortowa.

Soda oczyszczona jest substancją chemiczną, która neutralizuje kwas

Podczas obierania pomarańczy, potrzebujesz substancji chemicznej, która może zneutralizować kwas. Soda oczyszczona jest substancją chemiczną, której potrzebujesz do tego zadania. Jej poziom pH wynosi od 8 do 9, co czyni ją lekko zasadową. Ta substancja chemiczna nie nadaje się do wszelkiego rodzaju zastosowań złuszczających, zwłaszcza dla osób o wrażliwej skórze. Zewnętrzna warstwa skóry zawiera płaszcz kwasowy, który działa jako bariera wilgoci. Kontakt z sodą oczyszczoną spowoduje utratę wilgoci przez skórę.

Najbardziej powszechnym zastosowaniem sody oczyszczonej jest stosowanie jej jako środka rozczynu. Przed opracowaniem komercyjnej sody oczyszczonej, ludzie wytwarzali proszek do rozczynu przy użyciu procesów biologicznych, których stworzenie zajmowało dużo czasu. Podstawowa substancja chemiczna w sodzie oczyszczonej reaguje z kwasem w cieczy, powodując powstawanie pęcherzyków dwutlenku węgla. Reaguje również z ciepłem i długotrwale, dzięki czemu może być stosowana jako naturalny środek czyszczący.

Soda oczyszczona jest powszechnie stosowanym produktem w gospodarstwie domowym. Może być stosowana jako naturalny środek złuszczający, ponieważ jej właściwości alkaliczne pomagają usunąć brud i olej ze skóry. Pomaga również wyeliminować bakterie na powierzchni skóry. Podczas gdy jest stosowany jako środek złuszczający skórę, potencjał skutków ubocznych jest wyższy niż w przypadku innych alternatyw.

Jest ona również używana w wielu innych zastosowaniach. Na przykład soda oczyszczona jest używana do neutralizacji kwasu solnego (HCl). Chociaż nie powinieneś używać tej substancji do złuszczania skóry, może ona pomóc Ci uniknąć wysypki lub infekcji spowodowanej przez kwas. Innym zastosowaniem sody oczyszczonej jest pomoc w zgadze i refluksie kwasowym. Wypij szklankę ciepłej wody z rozpuszczoną w niej jedną łyżką stołową sody oczyszczonej.

Jest bardzo zasadowa

Soda jest bardzo zasadowa i może zniszczyć Twoją pomalowaną ścianę. Jest to sól mineralna wykonana z węglanu sodu, który jest substancją alkaliczną. Może być produkowana na skalę przemysłową i jest używana do czyszczenia powierzchni przed malowaniem. Jeśli chcesz nałożyć na ścianę świeżą warstwę farby, nie używaj roztworu sody, ponieważ zniszczy on świeżo pomalowane ściany.

Skala pH mierzy kwasowość i zasadowość. Kwaśne produkty spożywcze będą trudniejsze do obrania, podczas gdy alkaliczne będą mniej trudne. Na przykład, sos pomidorowy o wysokiej zawartości kwasów będzie gotował się wolniej niż ten o wysokiej zawartości zasad. Ponadto, żywność zasadowa będzie trwać dłużej niż żywność kwasowa.

Może powodować podrażnienia

Chociaż soda oczyszczona jest doskonałym sposobem na złuszczenie skóry, należy zachować ostrożność przed wykonaniem peelingu z jej użyciem. Jej zasadowe pH sprawia, że jest ścierna i może powodować wysypkę. Jeśli wysypka utrzymuje się, skontaktuj się z lekarzem w celu leczenia. Innym możliwym powikłaniem jest intertrigo, czyli czerwony obszar surowej skóry, któremu towarzyszy swędzenie. Stan ten wynika z ocierania się skóry o siebie.

Ważne jest, aby utrzymać pH powierzchni skóry w równowadze. pH naszej skóry waha się między 4,7 a 5,7. Gdy jest zbyt kwaśne, wpływa na zdolność naszej skóry do ochrony przed bakteriami, zanieczyszczeniami i innymi czynnikami drażniącymi.

Może powodować odwodnienie

Jeśli cierpisz na odwodnienie, powinieneś pić dużo wody. Soda zawiera cukier i nie jest najlepszym wyborem na odwodnienie. Zamiast tego pij wodę gazowaną lub seltzer. Możesz również dodać proszek elektrolitowy do wody gazowanej. Soki owocowe to również dobry wybór.

Soda zawiera również kofeinę, która odwadnia organizm. Może ona dać Ci krótkotrwały przypływ energii, ale jest środkiem moczopędnym. Twój organizm zacznie tracić wodę poprzez częste oddawanie moczu, co powoduje odwodnienie. Jeśli pijesz zbyt dużo sody, możesz również doświadczyć zmęczenia i bólu głowy.

Soda może powodować odwodnienie, ale nie oznacza to, że powinieneś przestać pić sodę. Ważne jest, by pić wodę, by zachować zdrowie. Wiele osób myli odwodnienie z odwodnieniem. Kluczem jest pamiętanie, że nawodnienie nie polega tylko na piciu wody. Odwodnienie jest spowodowane, gdy organizm traci płyny i elektrolity, czyli minerały, które pomagają poruszać mięśniami i przekazywać sygnały do organów.

Możliwe jest zmniejszenie skutków odwodnienia poprzez zwiększenie ilości wypijanej wody. Picie wody może również pomóc w utrzymaniu poziomu nawilżenia Twojej skóry. Regularne picie wody jest niezbędne w zapobieganiu suchości skóry. Oprócz unikania sody, należy również przestrzegać dobrego schematu pielęgnacji skóry.

Może poprawić koloryt skóry

Peeling z sodą to prosty sposób na poprawę kolorytu i tekstury skóry. Działa poprzez złuszczanie skóry. Ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt dla swojego typu skóry i nie przesadzić. Zbyt częste złuszczanie może prowadzić do wysuszenia, łuszczenia się skóry i powstawania wyprysków, dlatego ważne jest, aby pozostawić wystarczająco dużo czasu pomiędzy zabiegami złuszczającymi. Soda oczyszczona to skuteczny naturalny środek złuszczający, który możesz zmieszać z wodą, aby uzyskać pastę lub płyn złuszczający.

Aby zrobić pastę z sody oczyszczonej, zmieszaj ją z wodą lub sokiem z cytryny. Nałóż tę pastę na ciemne obszary twarzy i delikatnie ją wmasuj. Pozostaw pastę na kilka minut. Następnie spłucz ją chłodną wodą. Możesz powtarzać ten proces dwa do trzech razy w tygodniu.

Pomarańcze zawierają witaminę C, która pomaga utrzymać równowagę pH w Twojej skórze. Soda oczyszczona ma również właściwości złuszczające, które pomagają usunąć martwe komórki skóry i zanieczyszczenia z Twoich porów. Użyj tej pasty, aby złuszczyć skórę, ale uważaj, aby nie stosować jej zbyt blisko oczu.

Ta metoda DIY nie tylko poprawi koloryt Twojej skóry, ale pomoże Ci usunąć pory i pozbyć się przebarwień oraz innych problemów skórnych. Jeśli masz tłustą lub wrażliwą skórę, soda oczyszczona jest dobrym wyborem na maseczkę. Pomoże ona również Twojej skórze poczuć się gładszą i jędrniejszą.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *