Operacja powiek – procedura, nacięcia, koszty i opieka po zabiegu

Operacja powiek - procedura, nacięcia, koszty i opieka po zabiegu

Chirurgia powiek jest zabiegiem chirurgii plastycznej, który jest stosowany do korekcji zniekształceń i wad powiek. Może być również wykonywana w celach estetycznych, aby poprawić kształt okolicy oczu. Ten artykuł zawiera informacje na temat procedury, nacięć, kosztów i opieki po zabiegu.

Procedury

Po posiadaniu operacji powiek, należy spodziewać się pewnej bolesności i siniaków. Twoje oczy mogą być również lepkie, suche i swędzące. W celu złagodzenia dyskomfortu należy zażyć leki przeciwbólowe lub chłodny kompres. Siniaki pojawiają się zwykle w pierwszym tygodniu po zabiegu i mogą utrzymywać się przez miesiąc lub dłużej. Mogą Państwo również odczuwać senność lub mdłości.

Przed poddaniem się operacji powiek należy omówić z chirurgiem historię choroby. Należy ujawnić wszelkie przyjmowane leki, witaminy i suplementy. Ponadto należy przynieść ze sobą wszelkie szkła korekcyjne. Ponadto, ważne jest, aby przekazać chirurgowi swoje cele i wyrazić swoje obawy.

Istnieje kilka różnych rodzajów operacji powiek. Niektóre z nich są bardziej inwazyjne niż inne. Przezskórna blefaroplastyka polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu z dolnej powieki, co może prowadzić do opuchlizny. Operacja ta jest wykonywana poprzez nacięcie wykonane wewnątrz dolnej powieki, a następnie tłuszcz jest usuwany. Nacięcie zamykane jest szwami, które nie są widoczne gołym okiem.

Nacięcia

Operacja powiek polega na wykonaniu nacięć po wewnętrznej i zewnętrznej stronie powiek w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu i tkanki. Nacięcia mogą również sięgać do kurzych łapek lub linii śmiechu. Nacięcia zamykane są szwami, które goją się w ciągu tygodnia. Nacięcia są wykonywane w celu poprawy wyglądu oczu, a blizny z czasem zanikają.

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację z chirurgiem. Podczas konsultacji chirurg oceni Pana/Pani wzrok i produkcję łez. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe lub okulary, warto zabrać je ze sobą na konsultację. Należy również omówić z chirurgiem swoje oczekiwania i cele. Należy omówić, czy chciałabyś usunąć nadmiar skóry lub tłuszczu z powiek. Należy również zadać wszelkie pytania dotyczące zabiegu i tego, jak wpłynie on na Twoje życie.

Po zabiegu będziesz musiała odpoczywać i stosować zimne okłady przez kilka dni. Prawdopodobnie wystąpią pewne siniaki, obrzęk i wrażliwość na światło. Jednakże, powinieneś odczuwać jedynie łagodny ból i dyskomfort. U większości pacjentów zauważalna jest poprawa w piątym dniu. Chirurg usunie szwy piątego dnia. Aby zobaczyć ostateczne rezultaty, należy zgłaszać się na wizyty kontrolne co dwa tygodnie do sześciu tygodni.

Koszt

Operacja powiek może być kosztowna, a koszty różnią się w zależności od chirurga. Całkowita cena zależy od złożoności procedury i ilości czasu spędzonego w sali operacyjnej. Wiele osób nie ma funduszy na pokrycie wydatków, więc muszą przyjrzeć się możliwościom finansowania. Wiele praktyk akceptuje karty kredytowe, ale pacjenci powinni zbadać stopy procentowe i opłaty związane z kartami przed podpisaniem czegokolwiek. Inne opcje obejmują firmy finansujące z zewnątrz.

Podczas gdy koszt operacji powiek z powodów kosmetycznych lub funkcjonalnych może się znacznie różnić, wiele procedur jest pokrywanych przez ubezpieczenie zdrowotne. Oprócz opłat chirurga, może być również zobowiązany do zapłaty za anestezjologów i materiałów medycznych używanych podczas zabiegu. Koszty tych pozycji są zazwyczaj rozliczane za godzinę.

Ceny operacji powiek mogą wahać się od 2 000 do 4 000 dolarów. Niektórzy lekarze pobierają więcej niż to, jednak, więc ważne jest, aby uzyskać dokładną wycenę. Ponadto należy pamiętać, że koszt wzrośnie, jeśli masz zarówno górnej i dolnej chirurgii powiek. Dodatkowo, operacja laserowego liftingu oczu może kosztować tysiące dolarów. Jednak możliwe jest, aby uzyskać niższy koszt, jeśli połączyć go z inną procedurą kosmetyczną.

Opieka pooperacyjna

Po operacji powiek, pacjent powinien dokładnie przestrzegać instrukcji pooperacyjnych, aby uniknąć infekcji i zmniejszyć blizny. W ciągu pierwszych kilku dni pacjenci mogą doświadczyć niewielkiego obrzęku i zasinienia. Powinni również unikać forsownych aktywności. Po tym okresie, szwy zostaną usunięte przez chirurga. W tym czasie pacjenci mogą nadal odczuwać ból i opuchliznę, ale powinny one ustąpić w ciągu kilku tygodni.

Operacja powiek jest zazwyczaj wykonywana na górnej lub dolnej powiece. Zabieg polega na wykonaniu nacięcia pod powieką i usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu. Zabieg wymaga zazwyczaj założenia od trzech do sześciu szwów i może trwać do dwóch tygodni. Czas rekonwalescencji wynosi około jednego do dwóch tygodni, ale pacjent powinien przyjmować leki przeciwbólowe przed zabiegiem.

Pacjenci zazwyczaj wracają do normalnych czynności w ciągu 10-14 dni od zabiegu. Przed zabiegiem pacjenci powinni zaplanować i upewnić się, że mają kogoś, kto ich odbierze i zostanie z nimi na pierwszą noc. Czas rekonwalescencji po operacji powiek dzieli się na trzy fazy: pierwsza to obrzęk, który może trwać od dwóch do trzech tygodni. Po tym czasie pacjent może wrócić do pracy i zacząć wychodzić na spotkania towarzyskie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *