Jak często powinienem stosować terapię czerwonym światłem?

Jak często powinienem stosować terapię czerwonym światłem?

Aby czerpać jak najwięcej korzyści z terapii czerwonym światłem, musisz być konsekwentna. Zabieg ten może być pomocny w poprawie wyglądu Twojej skóry. W związku z tym, musisz trzymać się programu przez co najmniej dwa lub trzy tygodnie. Ponadto, musisz znaleźć dogodny czas na sesje. Możesz wybrać czas przed pójściem spać, tuż przed przebudzeniem lub podczas oglądania telewizji.

Redukuje stres oksydacyjny

Terapia światłem czerwonym jest potężnym narzędziem do zmniejszania stresu oksydacyjnego. Działa poprzez zwiększenie produkcji enzymów antyoksydacyjnych w organizmie, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowania komórek. Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które mogą uszkodzić białka komórkowe, tkanki tłuszczowe i DNA. Z czasem podwyższony poziom stresu oksydacyjnego może przyspieszyć proces starzenia i spowodować obumieranie komórek. Różne badania wiążą stres oksydacyjny z różnymi stanami zdrowia, w tym z cukrzycą, stanami zapalnymi i chorobą Alzheimera.

Światło czerwone jest łatwo absorbowane przez chromofory znajdujące się w komórkach ciała. Obecność chromoforów w mitochondriach komórek umożliwia im aktywację metabolicznych procesów energetycznych. To z kolei sprzyja produkcji ATP, co zwiększa szybkość transportu energii w komórkach. Gdy komórki otrzymują więcej ATP, mogą szybciej rosnąć, co zmniejsza stan zapalny i sprzyja gojeniu się tkanek.

Poprawia koloryt skóry

Udowodniono, że terapia czerwonym światłem poprawia koloryt i teksturę skóry poprzez zmniejszenie stanu zapalnego. Terapia światłem stymuluje produkcję kolagenu, co pomaga skórze wyglądać na gładszą i jędrniejszą. Chociaż zabieg ten jest stosunkowo nową technologią, zyskał już popularność w branży zdrowotnej i kosmetycznej. Oprócz zmniejszania stanów zapalnych, terapia światłem czerwonym zwiększa mikrokrążenie, które doprowadza więcej składników odżywczych i toksyn do skóry. Prowadzi to do poprawy krążenia i poprawy kolorytu skóry.

Terapia światłem czerwonym jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia hiperpigmentacji. Światło stymuluje komórki, które są kluczowe dla zdrowej skóry, a światło wspomaga produkcję witaminy D. Cząsteczki światła powodują również, że mitochondria w komórkach skóry produkują ATP, niezbędne źródło energii dla wszystkich komórek. Oznacza to, że komórki szybciej się naprawiają, a pigmentacja w skórze wraca do normalnego poziomu.

Zmniejsza niepokój

Terapia światłem czerwonym ma kilka korzyści, w tym uspokojenie układu nerwowego i naprawę uszkodzeń komórek mózgu. Może również zmniejszyć stan zapalny i ból, które są przyczynami lęku. Chociaż badania wciąż trwają, terapia czerwonym światłem wydaje się być obiecującą opcją w leczeniu lęku. Jest nieinwazyjna i może być wchłaniana przez organizm w każdym momencie.

Ostatnie badania nad korzyściami płynącymi z terapii czerwonym światłem skupiły się na wykorzystaniu tych świateł do zmniejszenia lęku i depresji. Chociaż efekty są wyraźne, nigdy nie powinny być traktowane jako substytut opieki nad zdrowiem psychicznym i leczenia u specjalisty ds. zdrowia psychicznego. Choroba afektywna sezonowa (SAD) jest powszechnym problemem zdrowia psychicznego, który dotyka około 5% Amerykanów. Ludzie, którzy mieszkają w obszarach z małą ilością naturalnego światła w miesiącach zimowych są szczególnie zagrożeni.

Zmniejsza depresję

Terapia światłem czerwonym przynosi wiele korzyści, od zmniejszenia lęku i depresji po poprawę jakości życia. Może nawet pomóc w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Jest to stosunkowo prosta i niedroga opcja leczenia. Aby rozpocząć, należy porozmawiać z terapeutą lub lekarzem.

Pomimo tego, że terapia czerwonym światłem przynosi wiele korzyści, nie powinna zastępować opieki nad zdrowiem psychicznym lub przepisanych leków. Zwiększona energia komórkowa z terapii światłem czerwonym jest sprawdzonym środkiem antydepresyjnym. Ponadto, terapia jest bezpieczna i prosta w użyciu, co czyni ją idealnym narzędziem do użytku domowego.

Poprawia strukturę skóry

Terapia czerwonym światłem działa w celu zmniejszenia stanu zapalnego w skórze. Wiele z Twoich problemów skórnych jest spowodowanych stanem zapalnym. Zapalenie jest powodowane przez komórki zwane makrofagami. Komórki te są ważne w naszym systemie odpornościowym, ponieważ rozpoznają szkodliwe bakterie i martwe komórki. Jednak w niektórych przypadkach, zbyt wiele stanów zapalnych jest szkodliwych dla skóry. W takich przypadkach terapia czerwonym światłem może być dobrym rozwiązaniem, aby zmniejszyć stan zapalny i poprawić strukturę skóry.

Terapia światłem czerwonym jest skuteczna, ponieważ pomaga zwiększyć produkcję kolagenu. Kolagen jest najbardziej obfitym białkiem w organizmie i zapewnia strukturę i wytrzymałość skóry. Jednak z wiekiem produkcja kolagenu spada. Dzieje się tak również w przypadku elastyny, która odpowiada za elastyczność skóry. Palenie i ekspozycja na promieniowanie UV również mogą przyspieszyć ten proces. Badania wykazały jednak, że terapia światłem czerwonym może zwiększyć produkcję kolagenu i przywrócić Twojej skórze jędrność.

Zmniejsza ból

Terapia światłem czerwonym jest prostym i skutecznym sposobem leczenia wielu przewlekłych dolegliwości bólowych. Działa poprzez zwiększenie krążenia do kontuzjowanego lub bolącego obszaru. Ten nieinwazyjny zabieg nie wymaga stosowania leków i jest łatwy do przeprowadzenia. Światło podczerwone i widzialne światło czerwone jest dostarczane przez wkładki LED umieszczone bezpośrednio na skórze. Światła te zmniejszają stan zapalny i ból poprzez stymulację naturalnych procesów leczniczych organizmu.

Terapia światłem czerwonym może poprawić gojenie się uszkodzonych tkanek poprzez zwiększenie produkcji tlenku azotu w organizmie. Substancja ta jest niezbędna dla zdrowych tętnic i zmniejsza stres oksydacyjny. Pomaga również zapobiegać zlepianiu się płytek krwi i wspomaga krążenie. Pobudza również regenerację zranionych tkanek.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *