Terapia światłem LED jest bezpieczną, nieinwazyjną procedurą dla skóry. Nie spowodowała żadnych skutków ubocznych w badaniach klinicznych, ale należy uważać na objawy takie jak ból, zwiększony stan zapalny lub zaczerwienienie. U niektórych osób po poddaniu się zabiegowi może wystąpić również pokrzywka. Zabieg ten nie jest zalecany dla osób z pewnymi schorzeniami.
Terapia światłem LED w gabinecie może poprawić stan łuszczycy
Istnieje kilka sposobów leczenia łuszczycy, w tym połączenie leków miejscowych i terapii światłem. Terapia światłem polega na wystawieniu skóry na działanie wąskiego spektrum światła ultrafioletowego. Może być stosowana w gabinecie lekarskim lub w domu przy użyciu aparatu do fototerapii. Wąskie pasmo promieniowania UVB uwalnia węższy zakres promieniowania ultrafioletowego i może pomóc w szybszym usunięciu łuszczycy, spowodować dłuższą remisję i wymagać mniejszej ilości zabiegów w tygodniu. Istnieje wiele różnych rodzajów terapii światłem UVB, w tym urządzenia ręczne, urządzenia do całego ciała i małe urządzenia do zlokalizowanych obszarów. Niektóre urządzenia wykorzystują tradycyjne lampy UV.
Terapia światłem jest najbardziej skuteczna u osób z łuszczycą plackowatą lub gutowatą. Nie działa na skórę głowy, ponieważ włosy utrudniają przenikanie światła przez skórę. Nie nadaje się również do okolic narządów płciowych, ponieważ są one bardzo wrażliwe i mogą prowadzić do raka skóry. Dlatego idealnymi kandydatami do tego zabiegu są osoby z łuszczycą plackowatą na tułowiu, ramionach lub nogach.
Pacjenci z łuszczycą powinni mieć świadomość, że terapia światłem nie leczy choroby natychmiast. Zaleca się przeprowadzenie kilku sesji, aby sprawdzić, czy choroba reaguje na leczenie. Nasilenie choroby będzie dyktować częstotliwość i intensywność naświetlania.
Wyniki terapii światłem LED są imponujące, ale należy pamiętać, że leczenie nie jest odpowiednie dla każdego. Zabieg jest kosztowny, a korzyści mogą nie być trwałe. Przed przystąpieniem do terapii światłem LED najlepiej skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, który specjalizuje się w pielęgnacji skóry. Ponadto, jeśli zauważysz nowe plamy na skórze lub zmiany w plamach na skórze, powinieneś skontaktować się z lekarzem w celu omówienia kolejnych kroków.
Terapia światłem LED w domu może być wygodniejsza
Terapia światłem LED może być skutecznym sposobem na poprawę zdrowia psychicznego. Stwierdzono, że zwiększa ona poziom serotoniny, co poprawia nastrój i zmniejsza stres. Maseczki LED na twarz powinny być stosowane trzy do czterech razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Terapia LED w domu może być wygodniejsza niż wizyta u lekarza.
Terapia LED w gabinecie wymaga zwykle serii wizyt, jednej w tygodniu przez co najmniej miesiąc. Następnie co kilka miesięcy mogą być potrzebne sesje podtrzymujące. Zabieg trwa około 20 minut na sesję i może przynieść znaczące rezultaty. Wiele osób może zauważyć zauważalną poprawę w ciągu trzech do czterech miesięcy, choć czas trwania zabiegów może się zmieniać w czasie.
Terapia światłem LED jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą leczenia skóry. Jest mało prawdopodobne, aby uszkodzić skórę, a w badaniach klinicznych nie powiązano jej z żadnymi skutkami ubocznymi. Jednak u niektórych osób może wystąpić zwiększony stan zapalny, zaczerwienienie, pokrzywka i ból. Chociaż jest to bezpieczne dla większości ludzi, nie jest zalecane dla osób z pewnymi schorzeniami.
Domowa terapia światłem LED może być wygodna i niedroga. Niektóre urządzenia wykorzystują terapię światłem czerwonym, które jest podobne do fotosyntezy w roślinach. Panele LED promieniują cząsteczki światła na skórę, gdzie są one pochłaniane przez mitochondria w komórkach. Mitochondria te przekształcają fotony w energię, która pomaga komórkom w regeneracji. Ta zwiększona energia pozwala im budować białka i usprawniać systemy organizmu.
Nie wymaga dojeżdżania do gabinetu kosmetycznego
Zabiegi z wykorzystaniem światła LED można wykonywać na własnej skórze w domu. Sesja w domu jest podobna do tych wykonywanych w klinice. Nie ma jednak żadnych kłopotów i czasu oczekiwania. Zamiast dojeżdżać do gabinetu kosmetycznego, można pozostać w szlafroku i zrelaksować się w zaciszu własnego domu.
Promuje wzrost kolagenu
Częstotliwość sesji terapii światłem LED zależy od stanu skóry i tego, jak dużą poprawę chcesz zobaczyć. Zazwyczaj najlepsza częstotliwość to dwie 30-minutowe sesje tygodniowo przez cztery do sześciu tygodni, a następnie zabiegi pielęgnacyjne co 30-60 dni. Częstotliwość sesji można omówić z lekarzem.
Podobne tematy