Gdzie się udać na szkolenie z chirurgii powiek

Gdzie się udać na szkolenie z chirurgii powiek

Jeśli rozważasz szkolenie z chirurgii powiek, istnieje wiele miejsc do wyboru. Niektóre z najbardziej renomowanych ośrodków obejmują Emory University, New York-Presbyterian, i Columbia University. Inne są mniej znane, ale wszystkie oferują doskonałe szkolenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy dla Ciebie.

Emory University

Jeśli rozważasz rezydenturę w chirurgii powiek, możesz rozważyć Emory University. Wydział Chirurgii Plastycznej został założony w 1971 roku i oferuje wybitny, niezależny program rezydencji w tej dziedzinie. Pod kierownictwem dr Maurice Jurkiewicza, który pełnił funkcję szefa oddziału od 1971 do 1992 roku, program promuje silne poczucie kolegialności. Jego studenci uczą się od jednych z najbardziej znanych chirurgów plastycznych w kraju, a on sam stał się wzorem dla wielu swoich stażystów. Pięciu jego rezydentów zostało później szefami oddziałów.

Program Rezydentury na Uniwersytecie Emory zapewnia rezydentom szerokie i wszechstronne doświadczenie w chirurgii plastycznej. Rezydenci są narażeni na przypadki elektywne, złożone i nagłe. Wykładowcy Emory są klinicystami-edukatorami i są gotowi pomóc rezydentom wyrosnąć na chirurgów plastycznych. Program posiada dwie akredytowane przez ACGME ścieżki: trzyletni program niezależny i sześcioletni program zintegrowany.

Emory’s oculoplastic surgery fellowship program zapewnia szerokie kliniczne podstawy, aby przygotować przyszłych chirurgów okulistycznych. Stypendysta będzie w pełni zintegrowany ze wszystkimi aspektami opieki medycznej i będzie pracował w Klinice Emory, gdzie będzie narażony na szerokie spektrum zaburzeń okuloplastycznych.

Rezydenci w Emory otrzymują sześć godzin wykładów i sześć godzin przeglądu tablicy rocznie, a także uczestniczą w wykładach i sesjach dydaktycznych moderowanych przez dr Anitę B. Sethna, MD. Rezydenci uczestniczą również w cotygodniowych sesjach dydaktycznych i biorą udział w corocznym kursie dysekcji nosa.

New York-Presbyterian

Podczas szkolenia z zakresu chirurgii plastycznej zdobędziesz praktyczne doświadczenie w renomowanym szpitalu na Manhattanie. Oprócz operacji powiek, chirurdzy NYEE wykonują szeroką gamę niechirurgicznych procedur na twarzy, w tym odmładzanie twarzy, takie jak Botox i lifting oczu. Wykonują również rekonstrukcje po operacjach raka skóry.

Program rezydencji składa się z pełnoetatowego szkolenia w zakresie chirurgii plastycznej w szpitalach stowarzyszonych. Szpitale te obejmują Weill Cornell Medical Center, Columbia University Irving Medical Center i Hospital for Special Surgery. Program oferuje kompleksowe kursy dydaktyczne i cotygodniowe konferencje edukacyjne. Obejmuje również prezentacje przypadków i wizytujące profesury.

Program prowadzony jest przez dyplomowanego chirurga plastycznego. Rezydenci wykonują od 800 do 1000 operacji rocznie. Dostępne są dwie ścieżki szkoleniowe: zintegrowana ścieżka i niezależna ścieżka. Obie ścieżki obejmują obszerne doświadczenie kliniczne i zaawansowaną technologicznie opiekę nad pacjentem. Rezydenci pracują ze światowej klasy wykładowcami.

Emory

Jeśli rozważasz kontynuowanie rezydentury w chirurgii powiek, powinieneś rozważyć program w Emory University School of Medicine. Ta szkoła medyczna znana jest z zaawansowanych szkoleń i światowej klasy wykładowców. Rezydenci w tym programie będą uczyć się od doświadczonych lekarzy, w tym dr Josh Jurkiewicz, który założył program rezydencji w 1971 roku. Program został nazwany na jego cześć, ponieważ zaszczepił miłość do nauczania i innowacji.

Rezydenci chirurgii plastycznej Emory mają możliwość rotacji w różnych praktykach na terenie Atlanty. Podczas szkolenia są narażeni na wybrane i złożone przypadki w trzech odrębnych ścieżkach klinicznych. Ponadto, mieszkańcy ukończą kliniczne rotacje w dwóch szpitalach pediatrycznych i dwóch szpitalach powiatowych z urazami poziomu pierwszego. Ten szeroki program szkoleniowy zapewnia doświadczenie niezbędne do kontynuowania udanej kariery w chirurgii plastycznej.

Po zakończeniu szkolenia rezydenckiego dr Weinstein przeszedł dodatkowe szkolenie z zakresu zaawansowanej chirurgii estetycznej pod kierunkiem dr Foad Nahai, jednego z najbardziej szanowanych chirurgów plastycznych w kraju. W tym czasie wykonał niezliczoną ilość operacji estetycznych i niechirurgicznych zabiegów odmładzania twarzy oraz udoskonalił swoje preferowane techniki. Później pełnił funkcję chirurga prowadzącego w Emory University School of Medicine.

Rezydentura w Emory Otolaryngology obejmuje również komponent chirurgii plastycznej twarzy. Program rezydentury prowadzony jest przez dr Anitę Sethna i znajduje się w Emory Aesthetic Center, najnowocześniejszym ośrodku położonym siedem mil od Emory University Hospital Midtown. Emory Aesthetic Center oferuje najwyższą jakość opieki w warunkach prywatnej praktyki. Placówka posiada w pełni wyposażony blok operacyjny i zapewnia pacjentom nocną opiekę. Obsługuje pacjentów w każdym wieku z problemami estetycznymi, a także rakiem skóry i korekcją porażenia twarzy.

Emory University Hospital Midtown posiada 550 licencjonowanych łóżek i zatrudnia 1660 pracowników wydziału medycznego Emory. Ponadto posiada centrum życia społecznego, 61 łóżek ambulatoryjnych oraz jedenaście łóżek psychospołecznej rehabilitacji mieszkaniowej. Szpital zapewnia opiekę dla ponad 6 000 pacjentów rocznie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *