Czy terapia światłem jest bezbolesna?

Czy terapia światłem jest bezbolesna?

W terapii światłem stosowane są lasery o niskim natężeniu światła. Lasery te wywołują efekt termiczny i fotochemiczny na tkance. W przeciwieństwie do laserów o dużej mocy, lasery o niskim natężeniu światła mogą być wykorzystywane do leczenia bólu i wspomagania samoleczenia organizmu. Uważa się, że lasery te wpływają na mitochondria i powodują zwiększenie ATP oraz zmniejszenie tlenku azotu i stresu oksydacyjnego.

Terapia światłem podczerwonym

Terapia światłem podczerwonym ma wiele korzyści. Pomaga zmniejszyć ból w wielu różnych rodzajach dolegliwości mięśniowo-szkieletowych. Przenika przez skórę i głębokie tkanki, poprawiając krążenie i zmniejszając stan zapalny. Zmniejsza również ból w plecach, kostkach i stopach. Długość fali światła podczerwonego wynosi od 700 do 1000 nanometrów.

Terapia podczerwienią jest niechirurgicznym, bezbolesnym i wolnym od leków sposobem leczenia wielu schorzeń. Jest stosowana w leczeniu przewlekłego bólu pleców, ostrego bólu, skurczów mięśni i sztywności. Wiele osób odnotowało zmniejszenie bólu o 50% lub więcej w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Ponadto, terapia światłem podczerwonym jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia neuropatii cukrzycowej.

Terapia światłem podczerwonym to bezbolesny sposób na pobudzenie krążenia w organizmie. Stymuluje produkcję tlenku azotu, który pomaga rozluźnić tętnice i regulować ciśnienie krwi. Cząsteczka ta zwalcza również wolne rodniki i zniechęca płytki krwi do zlepiania się w naczyniach krwionośnych. W rezultacie, terapia światłem podczerwonym zmniejsza ból, jednocześnie wspierając gojenie.

Terapia fotodynamiczna światłem niebieskim

Terapia fotodynamiczna światłem niebieskim jest bezpieczną metodą leczenia raka skóry. Pacjenci nie odczuwają żadnego bólu podczas zabiegu, choć mogą odczuwać niewielkie ciepło wokół miejsca leczenia. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, które mogą być bolesne i mogą pozostawić blizny, terapia fotodynamiczna światłem niebieskim jest stosunkowo bezbolesna i nie wymaga stosowania leków powodujących nadwrażliwość na światło. Pacjenci z pewnymi schorzeniami nie powinni jednak poddawać się zabiegowi, w tym porfirią (rzadkie zaburzenie krwi charakteryzujące się zwiększoną wrażliwością na światło). Osoby cierpiące na alergię na porfiryny również powinny unikać zabiegu.

Przed PDT pacjenci powinni wziąć prysznic i oczyścić twarz mydłem. Do tego celu zalecany jest preparat Cetaphil Gentle Cleanser firmy Galderma Laboratories lub Honeywell Safety Products. Pacjenci powinni również nosić ochronne okulary. Badanie zostało zatwierdzone przez regionalną komisję ds. przeglądu etycznego w Göteborgu w Szwecji, a wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.

Badanie obejmowało 101 pacjentów i porównywało wpływ “bezbolesnej” i “konwencjonalnej” terapii fotodynamicznej na ból pacjentów. Stwierdzono, że metoda “bezbolesna” była o 52 procent skuteczniejsza i powodowała mniejszy dyskomfort niż konwencjonalna terapia fotodynamiczna. Wszystkie maksymalne oceny bólu w przypadku “bezbolesnej” terapii w gabinecie wynosiły zero, podczas gdy średnia ocena bólu w grupie konwencjonalnej terapii fotodynamicznej wynosiła siedem. Co ciekawe, obie grupy doświadczyły podwyższonej temperatury skóry podczas sesji zabiegowej. Terapia światłem LED

Terapia światłem LED

jest stosunkowo bezbolesną procedurą. W większości przypadków sesja terapeutyczna trwa nie dłużej niż 20 minut. Z zabiegu mogą skorzystać osoby z różnymi schorzeniami, w tym osoby ze starzejącą się skórą, uszkodzeniami słonecznymi i trądzikiem. Nawet osoby z nadwagą mogą skorzystać z tej terapii, ponieważ wiadomo, że poprawia ona wygląd ich twarzy i ciała.

Terapia światłem LED działa dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii do leczenia wielu rodzajów dolegliwości skórnych. Technologia ta wykorzystuje różne długości fali światła, aby stymulować wzrost i gojenie się komórek. Poprawia mikrokrążenie i stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny. Może również zmniejszyć stan zapalny skóry. Niektóre z korzyści płynących z terapii światłem LED zostały wyszczególnione poniżej.

Terapia światłem LED zmniejsza ból i stan zapalny w wielu rodzajach schorzeń i jest bezpieczną alternatywą dla interwencji farmakologicznej. Światła LED wyzwalają w organizmie układy endorfin i kannabinoidów, które uwalniają naturalne związki zwalczające ból. Naukowcy testują obecnie leczenie fibromialgii, neuropatii obwodowej wywołanej chemioterapią oraz HIV. Uczestnicy zostaną poproszeni o używanie światła LED w zaciszu swojego domu przez 2 godziny każdego dnia przez trzy miesiące. Będą również rejestrować intensywność bólu, stosowanie środków przeciwbólowych oraz ogólną jakość życia.

Terapia światłem polichromatycznym

Terapia światłem polichromatycznym, czyli PLT, jest bezpieczną, nieinwazyjną alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia. Można ją wykonać w wielu miejscach w całym stanie Maryland i Virginia. Centra terapii światłem Nava można znaleźć m.in. w Columbia, Bethesda. Jest to jedna z dwóch terapii, które są zawarte w członkostwie NavaPreferred.

Polichromatyczna terapia światłem wykorzystuje lecznicze właściwości światła podczerwonego. Ta energia świetlna wytwarza specjalne długości fal, które zwiększają krążenie w miejscach bólu i urazów. Światło bliskiej podczerwieni pomaga również organizmowi regenerować uszkodzone tkanki. Oznacza to, że ból i dyskomfort mogą być szybko złagodzone.

Terapia światłem ma dwa główne cele: zwiększenie krążenia i zmniejszenie stanu zapalnego. Zapalenie utrudnia krwi dotarcie do uszkodzonych komórek i tkanek, co prowadzi do szeregu objawów. Zabieg ten celuje w korzeń większości wydajności i przewlekłego bólu. Polichromatyczna terapia światłem LED powoduje natychmiastowy wzrost przepływu krwi do obszaru problemowego i trwa kilka godzin. Ten natychmiastowy wzrost przepływu krwi pozwala na złagodzenie bólu i może nawet zapewnić długoterminowe korzyści.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *